Як повернути гроші з-за кордону ? (ІНТЕРВ’Ю)

Наскільки актуальна проблема повернення грошей з-за кордону в Україну ?

Варто визнати, що проблема дуже актуальна.

Наведу типовий приклад: українська компанія закуповує метал у Китаї, отримує першу партію, і з’ясовується, що якість продукції відверто низька, а гроші вже сплачено. Надалі китайська сторона просто ігнорує претензії та стверджує, що якість продукції відповідає всім нормам і стандартам.

Як показує практика, знайти вихід з такої ситуації – проблематично .

Чи справді так складно в даному випадку стягнути борг з китайського контрагента?

Звичайно, для української компанії ситуація дуже непроста, оскільки вона не має представництва в Китаї, а ще відсутність розуміння особливостей місцевого законодавства, мовний бар’єр та звичайні відмінності в спілкуванні, часових поясах і національних валютах також грають проти неї.

Якщо прості претензії не дають результату, то залишається лише звернутися до юристів і намагатися довести свою правоту через суд.

Однак і тут виникає купа технічних питань і додаткових витрат.

Чим все-таки закінчилася ця суперечка для української компанії?

Коли стало остаточно зрозуміло, що скарги не працюють, компанія звернулася в український офіс «ТіСіЕм Груп Інтернешнл».

Наші юристи вивчили деталі суперечки, сформулювали лінію аргументації та провели серію переговорів з опонентом.

Варто зауважити, що до справи також були залучені юристи китайського представництва «ТіСіЕм Груп Інтернешнл».

Тож після шестигодинної медіації українській компанії вдалося домогтися значних результатів. Насамперед, китайська сторона визнала факт поставки неякісної продукції, від чого всіляко відхрещувалася раніше.

І, звичайно, найголовніше: українська сторона отримала гарантії виплати грошової компенсації в узгоджені терміни.

Хочу окремо підкреслити, що в даному випадку компанії вдалося повернути гроші взагалі без будь-яких судових розглядів.

Чи часто українським компаніям вдається виграти комерційні суперечки й повернути свої гроші?

Справа в тому, що донедавна в Україні можливості для повернення грошей з-за кордону були дуже обмежені.

У переважній більшості випадків українські компанії воліли залишити все як є й у майбутньому бути обережними під час обрання партнерів.

Якщо ж компанія наважувалася звернутися по юридичну допомогу, то досягти якихось результатів вдавалося набагато рідше, ніж хотілося б.

Це зумовлено тим, що, як правило, українські юридичні компанії не мали свого представництва в країні контрагента і, відповідно, діючи дистанційно, мали низькі результати у вирішенні суперечки.

Які перспективи українські компанії мають зараз у міжнародних комерційних суперечках?

У 2014 році відбулася значуща подія: на український ринок вийшла міжнародна юридична компанія «ТіСіЕм Груп Інтернешнл», яка спеціалізується саме на вирішенні міжнародних комерційних суперечок та стягненнях боргів.

Таким чином, сьогодні будь-яка українська компанія, у якої є невирішена комерційна суперечка, може успішно відстоювати свої інтереси з допомогою юристів у Китаї та ще 144 країнах світу, просто звернувшись до київського офісу «ТіСіЕм Груп Україна».

Чи потрібно сплачувати солідні гонорари юристам за розгляд комерційної суперечки?

Слід зазначити, що робота «ТіСіЕм Груп Україна» і всієї міжнародної мережі в цілому спочатку будується на принципі « No Collection – No Fee», тобто, оплачується виключно результат.

І тільки в тому випадку, якщо ви повернули свої гроші, ми отримуємо з них певний відсоток комісії.

У компенсації судових витрат зазвичай необхідності теж немає, оскільки, за статистикою, близько 70% суперечок нам вдається вирішити на користь клієнта шляхом переговорів та медіації.

Отже, звернутися до юристів «ТіСіЕм Груп Україна» вже зараз може практично будь-яка компанія, що бажає повернути свої гроші з-за кордону, незалежно від наявного бюджету для оплати юридичних послуг.

">

Залишити вiдгук