Альтернативне вирішення комерційних суперечок

Альтернативне вирішення комерційних суперечок передбачає усунення існуючих протиріч між сторонами без звернення до будь-яких судових інстанцій.

Транснаціональні юристи, що практикують у даній сфері права, застосовують цілу низку специфічних технік та інструментів, які допомагають сторонам досягти взаємопорозуміння й дозволяють їм знайти компромісне рішення щодо виходу з ситуації, що склалася.

У цілому, альтернативне вирішення суперечок включає в себе три базових аспекти юридичної діяльності.

По-перше, юристи працюють над організацією переговорів між контрагентами.

Як показує практика, в основі значної частини комерційних суперечок лежить відсутність повноцінної комунікації. У таких випадках фахівці з альтернативного вирішення суперечок беруть на себе завдання пошуку контактних даних боржника та створення умов для змістовних переговорів. Часом навіть такий, на перший погляд, простий крок дає значні результати.

По-друге, важливою складовою вирішення суперечок є медіація.

Одна справа, якщо дебітор і кредитор намагаються вирішити суперечку самостійно, а неефективні переговори між ними щодо сплати заборгованості розтягуються на довгі тижні й місяці.

Зовсім інша – коли переговори проходять за участю третьої сторони, компетентні представники якої здатні запропонувати сторонам цілу низку можливих шляхів і рішень.

По-третє, якщо початкові позиції сторін виявляються досить сильними, а в договорі є арбітражне застереження, то юристи передають справу до міжнародного комерційного арбітражу.

Як відомо, рішення міжнародного арбітражу є остаточним та оскарженню не підлягає. Таким чином, передаючи справу про суперечку на розгляд до арбітражу, контрагенти мають підстави вважати, що вже незабаром суперечка все-таки вирішиться, і дане питання можна буде остаточно викреслити з порядку денного.

Залишити вiдгук