Молодший юрист Артем Кухарський і радник Роман Семенець під керівництвом комерційного директора «ТіСіЕм Груп Україна» Дмитра Говоруна сприяли успішному поверненню коштів одному з найбільших в Україні імпортерів елітних алкогольних напоїв.
До українського офісу «ТіСіЕм Груп Інтернешнл» звернувся один з лідерів ринку алкогольних напоїв із метою отримання кваліфікованої допомоги та повернення коштів, які не виплачувалися контрагентом протягом тривалого часу. Відомий раніше італійський ресторан високої кухні Stefano's Fine Food Factory не виконав свої договірні зобов'язання зі сплати коштів за поставлену алкогольну продукцію.
Клієнт розповів про подробиці співпраці з боржником, поділився своїм баченням ситуації та передав усю наявну інформацію стосовно справи. Після детального вивчення отриманих матеріалів юристи компанії здійснили додатковий пошук інформації, яка могла б бути корисною у подальших переговорах, допомогла б чіткіше зрозуміти усі аспекти діяльності боржника та потенційні фактори впливу на нього. Аналіз документів і подробиць взаємовідносин між контрагентами і результати інформаційного пошуку допомогли виявити причини відсутності оплат за договором: брак коштів на рахунках компанії-боржника і припинення роботи закладу харчування.
Юристи здійснили першу спробу налагодження комунікації з боржником і відразу провели конструктивні перемовини з його представниками. Були обговорені варіанти реструктуризації боргу і обрано шлях подальшого врегулювання конфліктної ситуації. При цьому представник боржника повідомив про спроби рейдерського захоплення гастрономічного закладу, а також відсутність достатньої для погашення заборгованості кількості фінансових активів. Пам'ятаючи про перспективи майбутньої співпраці між компаніями та враховуючи труднощі, які спіткали ресторанний заклад, юристи рекомендували клієнту надати боржнику короткострокову відстрочку для подальших грошових виплат.
Отримавши перші позитивні результати, клієнт та боржник узгодили розвиток подальших відносин і вирішили діяти згідно попередніх домовленостей. Однак на час здійснення першої обов'язкової оплати кошти на рахунки компанії-клієнта перераховані не були. До того ж, виникли проблеми із зв'язком з керівництвом ресторану. Ці факти занепокоїли юристів «ТіСіЕм Груп Україна», адже, як показує практика, зазвичай вони свідчать про спроби боржника ухилитися від подальшого виконання зобов'язань.

ЧИ МОЖЛИВО ПОВЕРНУТИ КОШТИ, ЯКЩО БОРЖНИК ФАКТИЧНО ПРИПИНИВ ДІЯЛЬНІСТЬ?

Доклавши неабияких зусиль, юристи знайшли альтернативний спосіб комунікації з керівництвом ресторанного закладу. Провівши ряд перемовин і застосувавши вагомі аргументи, вони призначили зустріч з власником для проведення повноцінних двосторонніх переговорів, аби забезпечити захист прав клієнта. Після досить складних і тривалих переговорів сторонам вдалося досягти консенсусу щодо найбільш вдалого варіанту вирішення проблемного питання.
У цій справі юристи «ТіСіЕм Груп Україна» знову допомогли своєму клієнтові не лише отримати кошти і уникнути додаткових витрат на непотрібний судовий процес, а й зберегти гарні відносини між компаніями. Насамперед, з метою зацікавлення керівництва компанії-боржника у якнайшвидшому погашенні заборгованості було запропоновано надання знижки. Крім того, проаналізувавши фінансові витрати та перспективу отримання боржником прибутку, юристи допомогли йому знайти додаткове джерело доходу, що дозволило акумулювати необхідну для покриття боргу суму коштів у найкоротший строк. В результаті протягом 7 днів від моменту проведення зустрічі заборгованість було сплачено у повному обсязі. Інтереси клієнта було захищено, а відносини між контрагентами збережено.
«Ми завжди піклуємося про наших клієнтів. У найскладніших ситуаціях саме ми є обличчям компанії, інтереси якої представляємо, тому завжди пам'ятаємо про її репутацію та цінність. Ми дбаємо про збереження тісних зв'язків між партнерами та контрагентами, які будуються роками, адже розуміємо, що від наших дій значною мірою залежить можливість їх подальшої співпраці. «Спалювати мости» – це найгірше, що може зробити юрист для свого клієнта»,

– підсумовує Артем Кухарський.
Made on
Tilda