Переваги альтернативного вирішення суперечок

Без сумніву, альтернативне вирішення суперечок є виправданим вибором для більшості компаній, що зіткнулися з проблемою невиплати боргу іноземним контрагентом.

Десятиліття успішної юридичної практики в даній сфері довели, що даний метод має цілу низку вагомих переваг, які вигідно відрізняють його на тлі традиційного методу звернень до судових інстанцій.

  1. Економія часу і грошей

Як правило, судові розгляди тривають довго і вимагають значних витрат на покриття судових видатків. Перевагою альтернативного вирішення суперечки є те, що внаслідок успішних переговорів її можна легко вирішити всього за кілька днів, а вартість послуг медіаторів при цьому виявиться відносно невисокою.

  1. Досягнення компромісу

Зазвичай результатом судового процесу є жорстке рішення, незгоду з окремими пунктами якого можна висловити лише шляхом подачі апеляції. Коли суперечка вирішується шляхом переговорів та медіації, кожна зі сторін може внести свої побажання, врахувати інтереси контрагента і, врешті-решт, погодитися на компромісне рішення.

  1. Виконання прийнятого рішення

Яким би не було рішення суду, сторона, що програла, витративши багато грошей і часу, вкрай рідко вважає його справедливим і, відповідно, ухиляється від його виконання. При альтернативному вирішенні суперечки ситуація інша: фінальне рішення є результатом взаємних поступок і компромісів, а сторони виконують його охочіше.

  1. Продовження співпраці

Вважаючи судове рішення упередженим і несправедливим, той, що програв, відчуває ворожість до переможця, яка, напевно, стане завадою на шляху до майбутнього партнерства. Якщо ж суперечку можливо вирішити в рамках компромісних домовленостей, то ніщо не заважатиме сторонам скорегувати умови і далі продовжити співпрацю.

Оставить отзыв