Порядок альтернативного вирішення комерційної суперечки.

Природно, що запорукою успіху в альтернативному вирішенні суперечки є висока правова кваліфікація залучених юристів, а також їх багатий практичний досвід у сфері переговорів та медіації.

Головне завдання юристів, залучених до вирішення комерційної суперечки, полягає в тому, щоб максимально гармонійно поєднати прагнення кредитора скоріше отримати свою компенсацію з реальними фінансовими можливостями дебітора.

Перша стадія роботи над вирішенням міжнародної комерційної суперечки передбачає збір вихідної інформації.

Клієнт надає юристам усі наявні документи й матеріали, що підтверджують обґрунтованість його претензій до іноземного контрагента. Вивчення таких даних дозволяє юристам скласти чітке уявлення про те, які саме аргументи варто використовувати в подальшій роботі з боржником.

На другій стадії альтернативного вирішення суперечки юристи, розшукавши контакти боржника, виходять з ним на прямий зв’язок.

Перш за все, боржник отримує офіційне повідомлення в паперовому та електронному вигляді, де пояснюється суть претензії, допустимі строки її задоволення та ймовірні наслідки у випадку відмови.

Потім юристи здійснюють телефонний дзвінок, в якому детально обґрунтовують необхідність сплати наявної заборгованості. По можливості призначається ділова зустріч, під час якої відбувається обговорення можливих варіантів реструктуризації боргу та шляхів виходу з ситуації, що склалася.

Третьою стадією вирішення суперечки зазвичай стає медіація.

За підсумками попередньої комунікації з обома сторонами, юристи проводять тристоронню переговорну сесію, яка дозволяє узгодити позиції та знайти компромісне рішення. У даному випадку важливість ролі медіаторів полягає в майстерному скеровуванні переговорів у конструктивне русло і пропонуванні на розгляд сторін можливих варіантів вирішення тих чи інших проблемних моментів.

Якщо на даному етапі досягти компромісу все ж не вдається, юристи допомагають сторонам підписати угоду про передачу справи до міжнародного комерційного арбітражу, у рамках якого виноситься остаточне рішення щодо даної суперечки.

Але все-таки в переважній більшості випадків саме майстерно проведені переговори й медіація дозволяють домогтися успішного вирішення комерційної суперечки.

Окремо варто відзначити, що найбільш високу ефективність в альтернативному вирішенні міжнародних комерційних суперечок здатні забезпечити ті юридичні компанії, які мають широку мережу локальних представництв.

Показовим прикладом у цьому випадку є TCM Group International – міжнародна мережа юридичних компаній, до якої входить 35 офісів і 110 агентств, що спеціалізуються на вирішенні суперечок та стягненні боргів.

Таким чином, звертаючись по юридичну допомогу до одного з офісів мережі (наприклад, до ТіСіЕм Груп Україна), компанія-кредитор знає, що над вирішенням комерційної суперечки з іноземним дебітором працюють не тільки висококваліфіковані українські юристи, а й представники місцевого офісу TCM Group International у країні контрагента, що забезпечує позитивний результат справи.

Залишити вiдгук