Юристи Євген Шамраєнко та Максим Тхорівський разом із партнером «ТіСіЕм Груп Україна» Артуром Третьяковим за результатами перемовин із відомим українським видавництвом «Газета 2000» успішно повернули кошти світовому лідеру медіа-ринку.
Спір виник через несплату коштів за надані інформаційні послуги та неспроможність бізнес-партнерів дійти згоди щодо реструктуризації боргу. Після детального вивчення документів стосовно ділового співробітництва компаній юристи намагалися знайти шлях якнайшвидшого вирішення усіх спірних питань та узгодити прийнятні для клієнта умови. До першої зустрічі з представниками боржника переговірники ознайомилися з історією відносин між керівництвом обох організацій. Це допомогло зрозуміти, що головна проблема полягала не в ухиленні від співпраці, а, ймовірно, в існуванні об'єктивних факторів, які потребували втручання професійних радників.
Слід зазначити, що вже під час першої зустрічі юристам вдалося належним чином відстояти позицію клієнта та домовитися про повернення заборгованості у найкоротші строки. Був підготовлений план реструктуризації з урахуванням фінансових показників боржника й вимог кредитора. У результаті проведених переговорів представники обох сторін підписали документи стосовно плану погашення грошових зобов'язань.
Однак у зв'язку із тогочасними вимогами Національного банку України щодо валютного контролю у видавництва виникли проблеми з перерахуванням коштів. Справа у тому, що на момент підписання первинних документів сторони не врахували можливі труднощі з конвертацією гривні, тому дотримувалися лише електронного документообігу. Важливим кроком у вирішенні цього питання стала участь юристів у перемовинах із банкірами, котрих вдалося переконати у неправомірності їх вимог.
Складність цього варіанту полягала у тому, що кінцевий бенефіціар видавництва тривалий час проживав поза межами України і не переймався подібними справами. Окрім формальної згоди оплачувати заборгованість у такий спосіб, жодних реальних кроків у цьому напрямку не було зроблено. Очевидно, що власники бізнесу не несуть відповідальності за зобов'язаннями підприємств, тому юристам довелося шукати альтернативні засоби впливу на боржника.

ЯК СТЯГНУТИ БОРГ, ЯКЩО У ПІДПРИЄМСТВА ВІДСУТНІ КОШТИ, А ВЛАСНИКИ ДАВНО ЖИВУТЬ ЗА КОРДОНОМ?

Перш за все, переговірники запропонували більш вигідні умови подальшої співпраці та погодження умов нового контракту з урахуванням інтересів боржника. Однак запити неплатника абсолютно не влаштовували клієнта – бажаний рівень знижки не міг бути прийнятим для кредитора. До того ж, під час обговорення очевидним став факт відсутності реальної можливості оплачувати майбутні послуги на регулярній основі з рахунків українського боржника.
У нагоді юристам стала отримана інформація стосовно співпраці видавництва з іншими організаціями на європейському медіа-ринку. Виявилося, що позиція кредитора значною мірою впливає на рішення інших компаній щодо вибору контрагентів на території України. Таким чином, під загрозу потрапила співпраця боржника не лише з лідером у сфері надання інформаційних послуг, а й з подібними компаніями на ринку.
«Створення платформи для майбутньої співпраці між сторонами є найважливішим у перемовинах, адже налагоджені ділові зв'язки забезпечують успіх будь-якої компанії. Іноді донесення цієї простої істини до власників бізнесу допомагає вирішити найскладніші спори»,

– підсумовує Євген Шамраєнко.
Неочікуваною новиною для всіх сторін стало накладення арештів на рахунки боржника через заборгованість перед іншою фінансовою установою. Саме тоді ймовірність невдалого завершення переговорів була високою, однак юристи змогли знайти вихід і з такого скрутного становища. Було запропоновано сплатити борг особистими коштами власників компанії з їх персональних рахунків у закордонних банках.
Саме цей фактор і став ключовим: власник видавництва терміново акумулював необхідну суму для повного погашення заборгованості. Оскільки переказ коштів проводився з іноземного банківського рахунку, вдалося уникнути будь-яких рутинних питань щодо конвертації валюти. Кредитор не тільки повернув гроші від проблемного контрагента, а ще й отримав детальну консультацію з порадами юристів щодо уникнення подібних ситуацій у майбутньому.
Made on
Tilda