Радник «ТіСіЕм Груп Україна» Богдан Іващук та юрист Євген Шамраєнко під керівництвом партнера Дмитра Голопапи успішно завершили реструктуризацію заборгованості клієнта перед іноземним постачальником будівельних матеріалів. Надзвичайно складний проект вдалося реалізувати попри значні недоліки структури угоди та укладеного контракту між сторонами.
Декілька місяців тому український офіс «ТіСіЕм Груп Інтернешнл» долучився до роботи над одним із найскладніших проектів, який раніше безуспішно намагалися реалізувати представники інших юридичних компаній. Мета проекту – провести реструктуризацію заборгованості дистриб'ютора ламінованих покриттів перед іноземним клієнтом.
На перший погляд, така процедура не повинна викликати труднощів, адже є досить типовою формою позасудового захисту прав кредитора, яка передбачає можливість сторін домовитися про відстрочення виплати заборгованості, а також затвердити графік платежів. Проте у нашому випадку ситуація ускладнювалася відсутністю в торгових документах інформації про підприємство, яке фактично отримало продукцію – угоду було укладено - іншою компанією, яка жодного відношення до фактичного боржника не мала. Відповідно, направити офіційну претензію, а тим паче звернутися до суду було неможливо.
Уважно проаналізувавши всі аспекти справи, юристи змогли відтворити схему купівлі продукції у іноземного постачальника. Варто зазначити, що у ній були задіяні логістичні оператори, які отримували вантаж, а також різні офшорні компанії для перерахування коштів. Після детального вивчення справи Дмитро Голопапа ініціював переговори з керівництвом компанії-боржника.
Результат не змусив довго на себе чекати: за кілька днів з'ясувалося, що компанія-боржник вводила в оману всіх своїх партнерів: товар, який закуповувався у іноземних постачальників, видавався за продукцію преміум-класу відомих брендів. Безумовно, діяльність боржника порушувала безліч норм чинного законодавства. Дізнавшись про це, юристи отримали неабияку перевагу в подальших переговорах із недобросовісним контрагентом. Вони навіть зв'язалися з представниками профільних ЗМІ для оприлюднення здобутої інформації і того ж дня отримали макети статей, які у подальшому слугували додатковими контраргументами у перемовинах.

ЯК УСПІШНО ПРОВЕСТИ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЮ ЗАБОРГОВАННОСТІ, ЯКЩО НАЛЕЖНО ОФЕРМЛЕНИХ ТОРГОВИХ ДОКУМЕНТІВ НЕМАЄ?

Згодом Богдан Іващук ініціював повторні переговори з менеджментом компанії-боржника і призначив зустріч з її власниками. Метою зустрічі було переконати контрагента у необхідності виконати всі умови, заявлені клієнтом. Саме під час цих перемовин настав переломний момент у справі. Радник «ТіСіЕм Груп Україна» блискуче використав інформацію, яка компрометувала боржника як партнера, та ще й продемонстрував письмові згоди представників ЗМІ на її оприлюднення. Після цього боржник припинив заперечувати наявність договірних відносин з клієнтом і погодився виконати усі поставлені умови.
На завершальному етапі для закріплення досягнутих домовленостей між сторонами було укладено короткострокову угоду про реструктуризацію боргу, у якій визначено та повною мірою визнано всі права і обов'язки сторін. Це дозволило без додаткового розголосу та без судових витрат повністю виправдати сподівання іноземного клієнта.
Основним завданням перших перемовин було домовитися про проведення зустрічі між сторонами. Як і очікувалося, боржник почав заперечувати наявність будь-яких зобов'язань перед клієнтом. Навіть більше – заявив, що ніколи не співпрацював з ним. У зв'язку з цим командою було ухвалено рішення провести інформаційне дослідження економічної діяльності боржника з метою виявлення порушень, які могли бути використані у якості контраргументів у переговорному процесі.
«Ви глибоко помиляєтеся, якщо думаєте, що компанія-боржник опинилася у програшній ситуації. Навпаки, підписана угода дозволила боржнику законно виконати зобов'язання з виплати боргу і водночас продовжити розвивати свій бізнес. Після погашення заборгованості боржник і наш клієнт домовилися про нові поставки, але цього разу вже правильно структурували угоду та підписали новий контракт»,

– підсумовує Богдан Іващук.
Made on
Tilda