«Cпільні зусилля – це те, що рухає ринок уперед»

15.09.2021 0 Comments
ості, неупередженості та індивідуального підходу. Будь-який проект за своєю сутністю є унікальним, хоча й стосується фінансових питань, незалежно від виду діяльності. Наша компанія має успішно завершені кейси в різних галузях: сільському господарстві та машинобудуванні, FMCG і фармацевтиці, легкій промисловості тощо. Також чимало cправ завершено у сфері надання послуг. Навіть більше, ми маємо успішно реалізовані проекти в таких країнах як Великобританія, США, ОАЕ, Китай, Туреччина, Іспанія, Німеччина, країни СНД та ін.

— Це проекти, що були отримані від українських клієнтів?
— Так, це проекти від українських клієнтів. За роки існування на вітчизняному ринку юридичних послуг ми набули неабиякого досвіду з мирного врегулювання комерційних спорів, міжнародного арбітражу, виконання рішень іноземних судів, а також стягнення заборгованості.

— Поділіться з читачами «Юридичної Газети» цікавими кейсами щодо врегулювання заборгованостей, які вирішувалися за участю Вашої компанії?
— Для нас цікавим і важливим є кожен проект. Новий запит – це завжди вивчення обставин, аналіз документів, пошук інформації, підготовка списку детальних питань та розробка стратегії співпраці з учасниками кейсу. На жаль, більшість з них успішно завершені на умовах конфіденційності з клієнтом. Проте одразу на думку спадають саме ті проекти, де довелося залучати та координувати діяльність кількох закордонних офісів, працювати в різних юрисдикці

ях, керувати багатонаціональними командами юристів. Наприклад, юридичний супровід нашою компанією (врегулювання спорів і стягнення заборгованостей) комерційної діяльності однієї транснаціональної компанії нараховує більше ніж 2,5 тис. проектів, які оновлюються щомісяця. Особливістю є те, що координувати процеси необхідно в різних часових поясах, зважаючи на особливості локальних юрисдикцій.

Жвавий інтерес у команди викликають проекти для українських клієнтів щодо мирного врегулювання спорів та повернення заборгованості. Він зумовлений їх нетиповістю та гострою потребою в надійному й принциповому радникові під час переговорів. Команда юристів не лише допомагає у плануванні тристоронніх угод, але й контролює виконання домовленостей до повного погашення заборгованості. До того ж іноді доводиться захищати інтереси клієнта у процесі переговорів щодо контрактів, терміни позовної давності яких закінчилися. Саме у випадках, коли робота виконавчої служби є безрезультатною, виникає потреба у кваліфікованому радникові для проведення подальших переговорів.

Окремо зазначу

про проекти, в яких юрист виходить за звичні межі своєї роботи. Якось команді довелося допомагати компанії-боржнику у відновленні платоспроможності. Саме узгоджені дії українського й китайського офісів дозволили отримати необхідні документи, укласти угоди про поставки та одержати фінансові ресурси – основу повернення коштів українському клієнту.

Також варто зазначити, що з метою ознайомлення українських компаній з діяльністю групи ми постійно публікуємо прес-релізи про успішно завершені проекти. Ця інформація корисна, оскільки допомагає зрозуміти принципи врегулювання спірних питань за участю радника, який має міжнародний досвід та використовує у своїй роботі найдієвіші стратегії.

— З огляду на міжнародний характер проектів, що можете сказати про інвестиційну привабливість України для іноземного інвестора?

Особливе місце посідають проекти з врегулювання спорів для іноземних клієнтів. Завдяки нашим офісам в інших країнах ми отримуємо унікальний доступ до спілкування із замовником, який може стати потенційним інвестором, якщо не є таким на момент звернення. З огляду на кількість проектів у портфелі, можу сказати, що Україна цікава для іноземного бізнесу. Проте низка факторів ризику дещо охолоджують інтерес. Насправді, питання набагато ширше та потребує окремої розмови.

— Ваша компанія ТіСіЕм Груп Україна є членом ТіСіЕм Груп Інтернешнл – групи компаній, що була заснована у 1987 р. Розкажіть, будь ласка, про роботу українського офісу. Коли він був заснований? Як координує з іншими офісами компанії в різних країнах? Чим була викликана необхідність (або можливість) відкриття українського офісу?
— Думаю, це випадковість. З радістю поповнимо наші лави представницями жіночої статі. Зауважу, що серед партнерів компаній групи в інших країнах є чимало жінок, які успішно координують діяльність сотень і тисяч співробітників. Ймовірно, що під час наступної нашої зустрічі на командному фото ми побачимо представниць прекрасної статі. Ринок юридичних послуг динамічний, ми розвиваємося та раді бачити професіоналів у лавах нашої команди, незалежно від віку, гендерної чи національної приналежності.

— Якщо подивитися на фото команди ТіСіЕм Груп Україна на сайті, кожен помітить, що її склад повністю чоловічий. Це випадковість чи корпоративна політика компанії?

— Продовжу тему іноземних компаній та вітчизняного ринку. Закордонна компанія, перебуваючи на українському ринку, повинна розуміти, що поряд знаходиться надійний партнер, який в обслуговуванні може забезпечити належний рівень міжнародних стандартів. Україна для багатьох за кордоном – доволі складна юрисдикція. Так, у 2014 р. було відкрито український офіс ТіСіЕм Груп Інтернешнл – групи компаній, що спеціалізується на питаннях міжнародної торгівлі, мирного врегулювання комерційних спорів та стягнення заборгованостей майже в кожній країні світу з 1987 р.

Відкриттю українського офісу передувала кропітка робота над проектами групи впродовж декількох років. Саме тоді вивчалися основні принципи взаємодії між офісами різних країн, особливості роботи над проектами, специфіка вітчизняного ринку. Відбувалося становлення ідеї відкриття локального офісу. Аналіз та вивчення закордонного досвіду, а також низка успішно завершених проектів стали поштовхом до заснування повноцінної компанії в Україні з метою захисту українських експортерів та імпортерів за кордоном. Молода та мотивована на результат команда якнайкраще відповідає подібним викликам. Тому вже протягом кількох років ми активно розширюємо склад компанії, дотримуючись обраної стратегії.