Адаптація в компанії: Як зробити свій перший робочий день вдалим

19.01.2022 0 Comments

Перший день на новому робочому місці ─ це завжди бентежний етап у житті кожного. Ми стресуємо, хвилюємося, трішки перебільшуємо і прагнемо сподобатися колективу на максимум. Чи є рецепт максимальної безболісної адаптації та покрокова інструкція? Однозначно, ні. Адже все залежить від вашого психотипу, настрою, досвіду та набору компетенцій. Проте є певні перевірені практичні поради, якими дуже хочеться з вами поділитися.

Отож, як зробити свій перший робочий день цікавим та продуктивним?

Порада 1. Перед виходом на роботу обов’язково запитайте у HR-фахівця, що, на його думку, потрібно знати про компанію: особливості корпоративної культури, формат спілкування, допустимий стиль в одязі, форма звертання (на «ти» чи «ви»), основні традиції, правила та процедури.

Багато з цих моментів ви з’ясовуєте під час співбесіди і вони також мають певний вплив на прийняття фінального рішення у виборі компанії. Але чомусь є пошукачі роботи, які соромляться ставити такі запитання, щоб не нав’язуватися чи не здатися нахабним. Повірте, це зовсім не так і абсолютно нормально уточнювати важливі для вас аспекти. Потім такі співробітники приходять до компанії і розчаровуються. Адже очікування і реальність не збіглися. Тому, краще обговорювати усі деталі попередньо.

Порада 2. У багатьох компаніях перший день починається з «welcome-зустрічі». На ній HR-фахівець знайомить з історією компанії, колегами, проводить екскурсію офісом та презентує «Книгу новачка». Частіше за все, вона в електронному форматі та містить у собі найголовніші відповіді на питання: графік роботи, години для перерви, важливі документи, де можна оформити банківську картку для видачі зарплатні, як отримати абонемент до спортзалу та інші бонуси від роботодаця. Якщо ж практики проведення «welcome-зустрічі» у компанії немає, ви повинні набратися сміливості та дізнатися усе самостійно від колег чи керівника.

Порада 3. Подбайте про солодкий подарунок на ваш смак, щоб пригостити колектив. Команді буде приємна така увага від новачка з нагоди знайомства. Подарунки завжди викликають приємні емоції.

Порада 4. Після знайомства приєднайтеся до колег в соціальних мережах «у друзі». Запитайте, який основний мессенджер використовується для швидкої комунікації як в робочий, так і неробочий час. Обміняйтеся контактами. Так адаптація в компанії стане одним задоволеням.

Порада 5. Сходіть разом із новою командою на обід чи каву. Неформальне спілкування зближує набагато швидше. Так ви зможете дізнатися про хобі колег, що цікавого наразі відбувається в компанії, запитати, як проходив їхній перший робочий день та на що потрібно звернути увагу.

Порада 6. Уточніть у керівника, як та коли будете отримувати зворотній зв’язок по роботі: індивідуальні чи командні зустрічі, їх частота, формат, як до них готуватися.

Порада 7. На випробувальний термін ви маєте отримати список завдань та критерії оцінювання. Якщо керівник не надав такого документа, потрібно запитати про нього. Адже, як ви можете дізнатися чи встигаєте виконувати потрібні задачі та що саме від вас очікують. Завчасно прописані KPI’s зможуть допомогти виконувати обовязки якісно та продуктивно.

Порада 8. Якщо ви хвилюєтеся, обговоріть причини з керівником. Він відповість на ваші запитання та нівелює тривогу. Можливо, серйозних причин на переживання і немає. Не варто хвилюватися завчасно про те, що ще навіть і не трапилося. А якщо і вже відбулося, майже все можна скорегувати.

Пам’ятайте, головне – бути допитливим, сміливим, цілеспрямованим, наполегливим і позитивно мислити. Якщо робите помилки – швидко виправляйте їх. Постійно працюйте над самовдосконаленням, радьтеся з колегами та просіть допомоги у наставника. Коли самостійно не можете розв’язати ситуацію, відразу скажіть про це своєму керівнику. Разом усе налагодити вдасться набагато швидше.

Кожна людина робить помилки, але не кожна може визнати та відкоректувати їх. Не втрачайте віри у себе та свою мрію: саме це і відрізнятиме вас від інших та вестиме до успіху. Ваша кар’єра у ваших надійних руках! І нехай адаптація в компанії буде в радість, а не в тяжість.