Як можливо стягнути борг без суду з компанії, що на межі банкрутства?

31.08.2021 0 Comments

Команда «ТіСіЕм Груп Україна», в особі юристів Ескендера Хайсерова та Олександра Шевченка, під керівництвом радника Романа Семенця, успішно реалізовує кілька проектів, пов’язаних зі спорами між українськими фармацевтичними підприємствами.

Фармацевтична галузь (за статистикою 2017 року) стабільно зростає й розвивається. Однак у разі дефолту одного з найбільших гравців фармацевтичного ринку збитків зазнають усі його контрагенти незалежно від статусу й масштабів компанії.

Саме тому один із провідних європейських виробників і постачальників медичних, гігієнічних товарів і косметичних засобів звернувся до «ТіСіЕм Груп Україна», щоб повернути гроші за свою продукцію, поставлену компанії ТОВ «Фрам Ко».

Клієнти боржника не могли вчасно виконати свої зобов’язання через падіння обсягу продажів на фармацевтичному ринку в січні-квітні 2017 року. Це, зрозуміло, призвело до дефіциту грошових коштів і значного розриву сash flow у ТОВ «Фрам Ко».

Загальновідомо, що основним способом розв’язання таких спорів є судовий розгляд. Проте ця недосконала схема зазвичай не виправдовує сподівань зацікавлених сторін і може бути марною. Як правило, контрагенти лише втрачають час і кошти. Саме в цьому й переконалося керівництво компанії постачальника. Отож, перед командою юристів «ТіСіЕм Груп Україна» постало завдання: повернути борг у позасудовому порядку.

Першим етапом роботи над проектом стало проведення переговорів із відповідальними особами компанії-боржника. Щоб налагодити контакт із керівництвом підприємства, юристи провели безліч комунікацій зі співробітниками компанії, які займають різні посади, а також із їхніми контрагентами. Після щоденних наполегливих дій вдалося домовитися про особисту зустріч із керівником підприємства-боржника.

Як і передбачалося, під час переговорів стало зрозуміло, що весь менеджмент компанії сприяв затягуванню процесу повернення боргів кредиторам на максимальний термін, який дозволяється законодавством. Керівництво відмовлялося обговорювати всі деталі ситуації, що склалася, навмисно змінюючи тему спілкування.

Завершуючи перший етап переговорів, юристи прийшли до висновку, що «сірий кардинал» ТОВ «Фрам Ко» тісно пов’язаний і з іншими підприємствами, які в минулому також займали передові позиції на фармацевтичному ринку України. Далі переговірники з’ясували, що всі підприємства опинялися в аналогічному становищі, а їхні контрагенти зазнавали величезних збитків. Підприємства засновників боржника банкрутували відразу після отримання величезних партій товарів, у такий спосіб виводячи активи з рахунків підприємства.

Зв’язатися з особами, які керували всіма процесами на підприємстві, було практично неможливо. Завдання ускладнювалося й тим, що засновником була компанія з Кіпру, а інформація про реальний менеджмент і акціонерів у таких зонах є закритою та недоступною для всіх, окрім авторизованих осіб.

Однак, провівши аналіз і перевірку діяльності пов’язаних із боржником компаній, юристи з’ясували, що за цим стоїть лише одна особа, негласний керівник, який ухвалював усі важливі рішення для підприємства. З ним також юристи вели переговори.

Юристи компанії доклали неймовірних зусиль для організації тристоронньої зустрічі, яка дозволила б знайти шляхи врегулювання спору на взаємовигідних умовах. Як результат, компанія «ТіСіЕм Груп Україна» провела перемовини, запропонувавши кілька варіантів розв’язання спору:

  • 1.реструктуризацію заборгованості та складання графіка виплат на кілька місяців;
  • 2.аналіз усіх боржників ТОВ «Фрам Ко» та укладення тристоронньої угоди про переуступку прав вимог;
  • 3.повернення товару на суму боргу та підписання договору про взаємозалік зустрічних вимог.

Отже, після багатогодинних переговорів ухвалили рішення про використання третього варіанту розв’язання цього спору. Команда юристів підготувала всі необхідні документи і проконтролювала повернення товару належної якості постачальнику.