«NOTARIUM» дає можливість знайти будь-якого нотаріуса в усіх куточках україни через інтернет

22.12.2021 0 Comments

Команда «ТіСіЕм Груп Україна» виступила у ролі ментора нової інтернет-платформи, що міститиме найбільшу базу практикуючих нотаріусів України. Отже, відтепер в Україні діятиме сервіс, який дозволить в онлайн-режимі отримати публічну інформацію майже про кожного нотаріуса та послуги, які він надає. Про нову платформу та можливості, які вона відкриває, «ЮГ» розповів радник «ТіСіЕм Груп Україна»

Богдан Іващук.

 

– Пане Богдане, Ви заявили про запуск нової інформаційної платформи «NOTARIUM». Розкажіть детальніше про цей інноваційний проект. Що стало передумовою створення ресурсу? Чому саме «NOTARIUM», що означає ця назва? Які цілі стоять перед проектом?

– Досліджуючи історію будь-якого проекту у сфері інформаційних технологій, ми бачимо, що саме наявність проблем, труднощів, незручностей у різних сферах повсякденного життя спонукають його засновників до реалізації на перший погляд абсолютно нестандартних ідей. Сьогодні багато компаній намагаються знайти шляхи вирішення існуючих проблем та поділитися інноваціями з іншими. Наша команда не є винятком.

Оскільки нотаріальна діяльність є невід’ємним елементом циклу багатьох юридичних дій та процедур, що системно здійснюються за всіма напрямами правової практики, команда «ТіСіЕм Груп Україна» у своїй повсякденній роботі постійно має справу з нотаріусами. І взагалі кожна людина рано чи пізно звертається до нотаріуса, оскільки саме на нього покладено функцію посвідчувати права і факти, що мають юридичне значення, та вчиняти інші нотаріальні дії з метою надання їм юридичної вірогідності.

Якщо Вам потрібно звернутися до нотаріуса для того, щоб посвідчити договір, заповіт, довіреність, отримати свідоцтво про право на спадщину, завірити справжність підпису або вчинити будь-яку іншу дію, що потребує нотаріального посвідчення, завжди постає запитання: якого нотаріуса обрати?

Один із чинників, що зазвичай значною мірою впливає на вибір того чи іншого спеціаліста, є його місцезнаходження. Аби зекономити час, кожен намагається обрати нотаріуса, який знаходиться якомога ближче. Інший фактор, що, безперечно, теж має неабияке значення, – впевненість у надійності нотаріуса та високому рівні його професійних якостей.

Уявімо ситуацію: Вам потрібно посвідчити заповіт, Ваші знайомі / друзі / бізнес-партнери порекомендували нотаріуса, який знаходиться в іншому кінці міста. Звісно, звертаючись до нього, Ви змушені будете витратити купу часу, не маючи жодних гарантій щодо якості наданих послуг. При цьому нотаріус, який, скажімо, краще спеціалізується на оформленні спадщини, може знаходитися за три хвилини від Вашого місця роботи, про що Ви навіть не здогадуєтеся.

Ще уявіть таку ситуацію: Ви перебуваєте у відрядженні в іншому місті, а потрібно терміново посвідчити довіреність. Не маючи достатньої нформації, Ви починаєте телефонувати знайомим у цьому місті, щоб вони когось порекомендували, або шукаєте вивіску «НОТАРІУС» на вулиці та звертаєтеся до першого-ліпшого нотаріуса.

Зважаючи на все вищезазначене та на швидкість, з якою змінюється цифровий світ, наша команда виступила ментором проекту зі створення платформи, яка міститиме в собі найбільшу базу нотаріусів України.

Від початку для нас принципово важливим було те, щоб сама назва проекту одразу розкривала суть задуму. Зрештою нам вдалося визначитися з назвою, що якнайточніше висвітлює головну ідею проекту. З погляду етимології слово «NOTARIUM» складається з двох частин: «notarius», що в перекладі з латині означає «писар, секретар», та суфіксу «-rium», що вживається для окреслення місцезнаходження/розташування/життя. Отже, «NOTARIUM» означає місце, де «мешкають» усі нотаріуси.

«NOTARIUM» – це онлайн-ресурс, що надає змогу знайти будь-якого представника нотаріальної діяльності в усіх куточках нашої країни. Головна мета проекту – надати можливість кожно
му без винятку отримати нотаріальну послугу в найбільш зручний час та у найбільш зручному місці, легко обравши необхідного нотаріуса через інтернет.

 

 

 

 

 

 

– Наскільки сервіс корисний для користувача? Які переваги платформи?

– Сьогодні в Україні працюють понад п’ять тисяч нотаріусів. І ми вважаємо, що кожному клієнтові можна допомогти обрати саме того нотаріуса, до якого йому найлегше дістатися, або який спеціалізується на окремих нотаріальних діях, або ж який має солідний досвід тощо.

Відтоді, як з’явилася ідея створення цього сервісу, ми задалися питанням, чи є щось подібне в Україні та світі. Після детального аналізу вдалося знайти декілька вже існуючих аналогів. Однак у жодному з них не було повноцінно та якісно реалізовано всі ідеї сервісу, і саме це спонукало до активних дій. Ми ретельно дослідили всі переваги та недоліки подібних сервісів і визначилися з концепцією для створення успішного проекту. З огляду на вищезазначене, можемо сміливо стверджувати: наш продукт є інноваційним, а подібна концепція досі ще не була представлена.

Цей ресурс є особливо корисним для двох груп користувачів. По-перше, як я вже зазначав, він дозволить будь-кому дуже швидко, лише в декілька кліків, знайти потрібного нотаріуса, записатися до нього на прийом та отримати послугу в максимально зручний час. По-друге, цей ресурс буде надзвичайно корисним і для нотаріусів, оскільки дозволить їм значною мірою розширити свою клієнтську базу, допоможе структурувати щоденний розклад, зможе замінити персональні веб-сторінки.

До речі, усю інформацію про нотаріусів, представлену на ресурсі, буде оптимізовано для різних пошукових систем на кшталт Google. Дійсно, сьогодні пошукові системи є невід’ємною частиною нашого життя. Коли людина хоче знайти інформацію в мережі Інтернет, вона звертається до пошукових систем. Проте іноді користувач не знаходить відповіді на своє запитання саме через колосальні обсяги інформації щодо кожного окремого питання. Буває й навпаки: доступної інформації недостатньо, і користувачеві знову не вдається знайти відповідь на своє запитання.

Якщо ми почнемо шукати нотаріуса через пошукову систему, то натрапимо на цілу низку персональних веб-сайтів, що створені самими нотаріусами. Зазвичай такі веб-сайти слугують візитівками для потенційних клієнтів і не завжди містять об’єктивну й оновлену інформацію. У більшості випадків веб-сайти нотаріусів неналежним чином адмініструються підрядниками й несвоєчасно оновлюються. Багато з них є взагалі «мертвими» або такими, що абсолютно не індексуються у пошукових системах.

Тоді як «NOTARIUM» є «живим організмом», який дає змогу кожному користувачеві ознайомитися з усією необхідною інформацією, що без упередження дозволить обрати гідного нотаріуса з огляду на власні критерії пошуку.

– Яким чином буде структурована інформація на сайті? Які інформаційні блоки буде включено до профайла нотаріуса?

– Відповідь на це запитання можна дати, розглянувши його з позиції нотаріуса та звичайного користувача. Оскільки створюється платформа, на якій нотаріуси зможуть продемонструвати свій професіоналізм повною мірою, нотаріус матиме можливість завантажити своє фото, вказати дані про свій досвід, про кількість мов, якими він володіє, та надати всю додаткову інформацію, яка зможе виділити його з-поміж інших колег.

Отже, після реєстрації нотаріус матиме зовнішній профайл, який цілком може замінити персональний веб-сайт, та внутрішній профайл, подібний до сторінок соціальних мереж, з допомогою якого він легко зможе керувати контентом зовнішнього профайлу без залучення IT-спеціалістів.

У зовнішньому профайлі нотаріуса також передбачено обов’язкове відображення ПІП, номера свідоцтва, адреси офісу, контактних номерів, та необов’язкове відображення переліку послуг, що надаються, ціни на них, графіка роботи, посилань на соціальні мережі, відеозвернень, публікацій, наданих відповідей на запитання.

Також для внутрішніх профайлів нотаріусів було створено окремий календар. Це означає, що тепер можна відмовитися від щоденника й ручки, звичних для запису клієнтів, та почати вести розклад дня з допомогою календаря в «особистому кабінеті». Важливо зазначити, що було реалізовано можливість записатися до нотаріуса онлайн. Відповідно, кожен запис буде відображено в календарі нотаріуса автоматично.

Для зручності пошуку на порталі розміщені закони, нормативні акти, інструкції, що стосуються нотаріальної діяльності; публікації та відео нотаріусів відображено як у їхніх профайлах, так і в окремих загальних розділах, що оновлюються автоматично після публікації нотаріуса.

Окремої уваги заслуговує розділ з поширеними запитаннями, які можуть ставити користувачі. Передбачається, що кожен нотаріус може дати свою відповідь на опубліковане запитання користувача. Відповідно, будь-хто, у кого виникає подібне запитання, уже зможе знайти відповідь і одразу звернутися до нотаріуса, який найбільш професійно та повно виклав її, адже в один клік можна буде перейти з відповіді на профайл такого нотаріуса.

– Які додаткові сервіси і зручності користування цією інформаційною базою Ви можете запропонувати користувачеві?- Це проекти, що були отримані від українських клієнтів?

– «NOTARIUM» є зручною платформою, яка надає користувачеві можливість обрати для себе саме того нотаріуса, який задовольнить усі його юридичні потреби. Якщо Ви користувалися Єдиним реєстром нотаріусів, то знаєте, що він не дає змоги отримати повний список усіх чинних нотаріусів в Україні. Особа зможе отримати адресу і робочий номер телефону нотаріуса, тільки якщо знатиме номер свідоцтва нотаріуса або його ім’я та прізвище.

Під час роботи над цим проектом ми спиралися на свої повсякденні професійні потреби як юристів. Ми також проаналізували щоденні потреби клієнтів і вирахували, як оптимізувати шалені витрати часу; що саме дозволить нам більше креативити, аніж дублювати дії за шаблонними схемами.

Проект пропонує якісно новий алгоритм пошуку нотаріусів та можливості вибору найкращих за відгуками чи ціною у конкретному місті, районі, на конкретній вулиці. «Зайшовши» на профайл нотаріуса, в один клік можна прокласти маршрут до нього або ж записатися на прийом у зручний для Вас обох час. Можна «подивитися» інших нотаріусів поруч. Можна «відсортувати» тих, хто працює у суботу, або тих, хто готовий будь-коли приїхати до Вашого офісу.

– Як буде облаштований інтерфейс платформи? Чи адаптивна вона під мобільні пристрої?

– «NOTARIUM» має дуже зручний інтерфейс, який не викликатиме труднощів ані в нотаріусів, ані у пересічних користувачів будь-якого віку, оскільки надзвичайно простий у використанні.

Отже, нотаріусу лише потрібно зареєструватися, після чого він отримає доступ до заповнення своєї персональної сторінки, де передбачено всі можливі інформаційні поля.

У свою чергу, особі, яка шукає нотаріуса, потрібно зайти на веб-ресурс та:

  • обрати місто, район, вулицю (за бажанням);
  • вказати послугу і бажаний час запису до нотаріуса;
  • клікнути кнопку «пошук».

Після цього користувач потрапляє до переліку нотаріусів. З огляду на свої потреби та вподобання користувачеві залишається самостійно обрати найкращого нотаріуса серед усіх, хто відповідає заданим вимогам щодо місця розташування, годин прийому та необхідної послуги.

Команда цілком усвідомлює необхідність створення продукту, доступного і зручного для використання на різних пристроях. Тому вже розроблена мобільна версія ресурсу, завдяки якій, кожен, хто бажає, зможе з легкістю знайти нотаріуса, скориставшись мобільним телефоном. На черзі — створення додатків на IOS та Android.

– Сьогодні в Україні розвивається багато юридичних стартапів, і це говорить про серйозну потребу в розвитку цього напряму. Як Ви ставитеся до цього? Які подальші плани щодо цього інноваційного напряму?

– Попит на полегшення юридичної професії є надзвичайним, і на нього так чи інакше виникне адекватна пропозиція. Ми радо вітаємо усі українські стартапи в юридичній сфері та стежимо за їх динамікою. Більше того, ми серйозно зацікавлені у менторстві й фінансуванні сторонніх юридичних проектів.

Основне покликання legal tech – оптимізувати рутинну та одноманітну роботу, виключити із щоденного графіка юриста повторювані та легкі для відтворення алгоритми. Простіше кажучи, стимулювати перехід від «копіюй та повторюй» до «думай та створюй».

Ми щиро впевнені, що legal tech не зможе існувати окремо від професійної юридичної діяльності, а юридична практика стане набагато ефективнішою із розвитком legal tech.

Тож, якщо у когось є перспективна проектна ідея стосовно того, як полегшити роботу юристів з допомогою IT, ми з радістю виділимо час і гроші, щоб допомогти втілити її у життя. Інформацію про мене та партнерів «ТіСіЕм Груп Україна», а також наші контакти, кожен може знайти в Google.

– Ви багато подорожуєте. Чи можете порівняти ступінь розвитку ІТ у сфері права в Україні й інших країнах світу? У чому переваги України?

– У розвинутих країнах сфера IT-обслуговування юридичного бізнесу починалася із розробки продуктів, пристосованих саме до юридичних потреб окремих фірм, на відміну від нашого регіону, де на вже наявний продукт накладаються юридичні вимоги. За кілька років ця індустрія широко розвинулася й виокремилася як самостійна.

Навіть пошук актуальних новин для юридичного бізнесу сьогодні трансформувався в окрему IT-галузь, на яку працюють окремі IT-компанії, створюючи софт винятково для цього. Розвинутий світ пішов шляхом спеціалізації та виокремлення галузей. Legal tech став такою окремою галуззю. І це новий виклик, який буде кинуто кожному юристу у найближчому майбутньому.

Україна має певні переваги як для ринку, що розвивається у цьому напрямі. Насамперед, Україна має власні, уже сталі та зрілі, юридичний і айтішний ринки. Запити на технічно-юридичні сервіси є й постійно збільшуються – залишається лише попрацювати над розробкою розширеної пропозиції для їх реалізації в життя. Звичайно, конкурентоспроможності додає й типова риса вітчизняних ІТ-технологій – порівняно низька собівартість при високій креативності та якості.

На мою думку, українські юридичні фірми можуть стати відмінною початковою матеріальною та експериментальною базою для стартапів, які згодом вийдуть на міжнародні ринки.

Окремі країни СНД взагалі ще не мають ринку legal tech, інші – лише починають свій шлях. Хочу вірити, що Україна зможе в найближчому майбутньому стати взірцем для молодих ринків СНД і усього світу.

– Який вплив на роботу юристів мають останні зміни у сфері світових ІТ-технологій? Чи відчуваєте Ви ці зміни на вітчизняному ринку? Які прогнози на найближчий рік?

– Юрист – одна із найбільш консервативних професій, однак, попри це, ІТ-сфера сильно впливає на юридичний ринок. Майже щодня в новинах з’являється інформація щодо оновлення та впровадження нових технологій на юридичному ринку.

Провідні юристи з різних галузей передбачають, що найближчим часом стрімке зростання сектору legal tech суттєво змінить тенденції юридичного ринку, особливо його дрібного сектору.

Legal tech в Україні витіснить людську працю з елементарної аналітичної роботи, класифікації, різного роду систематизації, примітивного збору та обробки інформації. Вплив таких технологій відчутний уже зараз, на ринку дрібних компаній великий сектор роботи перейшов у винятково електронну площину.

Узагальнення законодавчої практики, прості реєстраційні дії, підготовка типових документів більше не вимагають звернення до юриста. Саме тому компанії, що кілька років тому заробляли великі гроші на реєстрації ТОВ та штампуванні документів, зараз можуть або змінити профіль, або зникнути з ринку.

Отже, legal tech стає ще й потужним інструментом кристалізації ринку у складі винятково юристів-професіоналів. Типові послуги будуть дедалі менше вартувати, а згодом зникнуть як такі. Оскільки у площині українського правничого бізнесу доволі широко представлені компанії такого типу, у найближчі 5-7 років у цій сфері на нас чекатимуть суттєві пертурбації.