Чи можливі компроміси в міжнародній торгівли?

24.12.2021 0 Comments

Старший юрист Денис Бортник та молодший юрист Артем Кухарський під керівництвом партнера «ТіСіЕм Груп Україна» Дениса Копія успішно реструктурували заборгованість компанії «Terma» — найбільшого грузинського дистриб’ютора продукції «GREE ELECTRIC».

Отримавши передоплату та вчасно поставивши товар на суму понад мільйон доларів, керівництву всесвітньо відомого виробника кондиціонерів все одно не вдалося уникнути проблем під час переговорів із покупцем.

Генеральний Директор компанії «Terma» повідомив, що оплата, строки якої зазначені в договорі, неможлива через різкий спад продажів. Крім того, з невідомих причин керівник категорично відмовлявся залучати кошти з резервних фондів або з прибутку, отриманого від продажу інших товарів.

Ретельно проаналізувавши торгові документи та провівши пошук додаткової інформації, яка б могла бути корисною під час переговорів, юристи встановили зв’язок із боржником за його особистим телефонним номером. Але, попри наявність документального підтвердження, він заперечив факт отримання кондиціонерів від «GREE ELECTRIC» та категорично відмовився сплачувати необхідну суму. Навіть жорсткість і рішучість юристів-переговірників не змусили темпераментного керівника домовитись. Навіть більше, директор погрожував судовим розглядом за фактом вимагання.

У відповідь на цей крок команда юристів вирішила підготувати досудову претензію боржнику. Окрім того, судовим департаментом був складений проект позовної заяви на примусове стягнення усієї суми боргу та відсотків за контрактом і витратами на юридичний супровід справи.

Пакет документів із останнім закликом до співпраці було надіслано на адресу головного офісу грузинської компанії. Суть основної пропозиції юристів полягала в тому, щоб не доводити справу до судового розгляду та відновити переговори.

Вже за декілька днів до офісу «ТіСіЕм Груп Україна» зателефонував особисто Директор компанії «Terma». Він повідомив про те, що отримав претензію та, зваживши всі «за» і «проти», погодився розпочати перемовини.

Після кількагодинних переговорів юристи дізналися, що, окрім проблем із низьким попитом, якість частини товару не відповідала вимогам технічної специфікації. Саме через вищезазначені проблеми директор прийняв категоричну позицію і вирішив диктувати свої умови постачальнику.

Після отримання офіційного висновку експертизи про неякісну партію товару з постачальником домовилися про надання невеликої знижки. Після цього компанія «Terma» відновила часткові оплати під жорстким контролем юристів «ТіСіЕм Груп Україна». Хоча суми платежів були значними, але вони проводилися із серйозними затримками. Така ситуація не влаштовувала клієнта, який вимагав оплату всього залишку однією транзакцією.

Провівши багато безрезультатних телефонних переговорів, юристи домовилися про особисту зустріч із Генеральним Директором боржника. Головною метою перемовників було уникнення затримки чергового часткового платежу та повернення всього залишку коштів на рахунок клієнта одним траншем. Задля цього юристи домовилися із «GREE ELECTRIC» про зменшення ціни для наступних партій товару. Такий компроміс допоміг швидко знайти спільну мову з контрагентом.

Збереження вигідної співпраці було вкрай важливим для керівництва «Terma». Переговори закінчилися підписанням гарантійного листа, в якому Директор взяв на себе зобов’язання за будь-яких обставин погасити залишкову суму протягом десяти днів.

Задля виконання мирової угоди керівництвом компанії «Terma» було вирішено залучити резервні кошти підприємства та влаштувати продаж кількох об’єктів нерухомого майна, що не використовувалися за призначенням. Отримавши необхідну суму, контрагент сплатив залишок боргу понад півмільйона доларів однією транзакцією. Усі зобов’язання перед кредитором були виконані вчасно.

У підсумку, потягом кількох тижнів після виплати боргу, відбулися офіційні перемовини за участі керівників «GREE ELECTRIC» та «Terma». Компанії підписали новий контракт на постачання продукції. Сторони домовились, що грузинський дистриб’ютор отримає велику партію товару, асортимент якого зросте майже вдвічі. Це дозволить компанії «Terma» утримати лідерську позицію на місцевому ринку кондиціонерів

«Щоб досягти успіху в найскладніших переговорах, юрист повинен націлюватися на максимальний результат. Лише задавши правильного тону спілкуванню, ані на крок не відступаючи від поставленої мети, можна ефективно захистити інтереси свого клієнта»

 

– підсумовує Денис Бортник.