Переговори – запорука успіху для кожного!

24.12.2021 0 Comments

Молодший юрист Шевченко Олександр, радник Роман Семенець та комерційний директор «ТіСіЕм Груп Україна» Дмитро Говорун успішно реалізують низку проектів для відомих транснаціональних компаній.

Більшість експортерів, якщо не кожен, хоча б раз у своїй практиці зіштовхувалися з проблемою заборгованості. Особливо актуальним це питання є для компаній-виробників, логістів, трейдерів, дистриб’юторів, а іноді навіть саме для юридичних представників цих підприємств. Варто також зазначити, що не важливо, в якій галузі компанія спеціалізується, це може бути аграрний, фармацевтичний, ІТ, нафтовий та інші сектори економіки. Особливо це стосується тих підприємств, котрі працюють із контрагентами з інших регіонів.

Звісно ж, у разі виникнення кредиторської заборгованості, на першочерговому етапі «ТіСіЕм ГрупУкраїна» рекомендує вибудувати стратегічно довершений переговорний процес, адже це дозволяє компаніям зменшити витрати на судові збори та юридичні послуги. Як усім добре відомо, судовий процес та виконання рішень у країнах СНД – досить затяжна й малоперспективна процедура, під час якої дебітор може і збанкрутувати та/або перевести активи на рахунки інших афілійованих команій. У будь-якому випадку варто попередньо звернутися до спеціалістів у тому регіоні, де боржник зареєстрований, принаймні для того, щоб зрозуміти особливості локального законодавства.

Іноді переговори складно вести підприємствам, котрі територіально знаходяться в Україні, а боржник, наприклад, — у Федеративній Республіці Бразилія. У такому випадку компанії звертаються до «ТіСіЕм ГрупУкраїна», що співпрацює більше ніж із 145-ма офісами по всьому світу. У разі, якщо навіть нам не вдається вирішити спір шляхом переговорів та/або медіації, ми завжди зберігаємо право звернутися до компетентного суду за визнанням та виконанням арбітражних чи судових рішень.

Наприклад, нещодавно до українського офісу нашої компанії звернулося державне підприємство з проханням визнати та виконати арбітражне рішення на території Республіки Кіпр. Варто відзначити якісну роботу «TCM Group Cyprus», що в найкоротший термін забезпечило повернення коштів через виконавчу службу, адже шанси на переговори із боржником були занадто малі.

Варто також зазначити, що максимально швидко вдається визнати та виконати судове рішення тільки в тому випадку, якщо всі необхідні документи підготовлені належним чином і відповідно до міжнародних конвенцій. Трапляються навіть випадки, коли до «ТіСіЕм Груп Україна» звертаються компанії, котрі просто заплуталися в підсудності судів тієї чи іншої країни, або ж із недоліками в оформленні документів, як, наприклад, нестача апостиля. Наслідком вищезгаданого є втрата часу, адже в подальшому необхідно повернути ці документи в Україну з метою виправлення всіх допущених недоліків оформлення. Зручним варіантом для більшості експортерів може бути повний контроль визнання та виконання до моменту фактичного стягнення заборгованості з усім комплексом підготовки документів.

Схожі проблеми виникають у компаній досить часто, особливо внаслідок відсутності представництва або ж юридичного відділу в тій чи іншій частині світу. Нещодавно до «TCM Group Ukraine» звернулися представники досить впливового підприємства-виробника технологічного обладнання для харчової промисловості з проханням допомогти у розв’язанні питання підсудності в Республіці Узбекистан, а також віднайти матеріали справи, які були передані кур’єром до іншого суду. Як виявилося, обидва суди не відповідають за питання визнання рішення господарського суду. Звісно ж, наші представники допомогли клієнту в цій складній ситуації та, як результат, у найкоротші терміни визнали рішення.

 

«Визнання та виконання судових або арбітражних рішень в інших юрисдикціях — досить розповсюджена практика, адже того вимагають наші державні органи, проте у випадку, якщо строки дозволяють вести переговори з боржником, варто скористатися таким шансом. Але, водночас, необхідність кваліфікованої допомоги в цьому питанні є беззаперечною»,

– стверджує Олександр Шевченко.

 

З огляду на те, що в основному переговорна практика більше імплементована в європейських країнах, сьогодні медіація набуває популярності й в Україні. Керівники більшості компаній розуміють, що судовий процес та подальша передача кейсу до виконавчої служби не завжди є результативним, через що вони далі намагаються будувати перемовини самотужки. На жаль, іноді такий процес заходить у глухий кут. Основна проблема переговорів – відсутність конкретного плану дій, а наслідком є розірвання будь-яких комунікацій з боржником та подальші втрати з боку кредитора.

 

«Аби мінімізувати ризики втрат, деякі компанії часто звертаються до «TCM Group Ukraine» з проханням перевірити кредитну та фінансову історію контрагента – така послуга, насамперед, є превентивним заходом, спрямованим на виключення шахрайських дій з боку компанії, з якою Ви виявили бажання співпрацювати»

 

– підсумовує Роман Семенець.