Реструктуризація з європейським присмаком

24.12.2021 0 Comments

Радник «ТіСіЕм Груп Україна» Роман Семенець, старший юрист Максим Кононенко та старший юрист Євген Шамраєнко запобігли ліквідації боржника та успішно провели реструктуризацію заборгованості голландсько-білоруського холдингу. Після кількох років плідної співпраці постачальник сировини для текстильного підприємства з Республіки Білорусь не очікував на несплату коштів за нову поставку продукції.

Постачальник намагався самотужки врегулювати складну ситуацію з бізнес-партнером. Проте з’ясувалося, що в компанії-боржника з’явилися нові власники, які проводили перереєстрацію юридичної особи в юрисдикції Королівства Нідерландів та планували ліквідувати білоруську компанію у зв’язку зі зміною структури свого холдингу.

Боржник стверджував, що після надання всіх необхідних документів та фінансової звітності відповідно до вимог законодавства Європейського Союзу холдинг розрахується у повній мірі та продовжить співпрацю з постачальником. Але справа зі зміною структури холдингу боржника затягнулася довше ніж на рік.

Для пришвидшення процесу керівництво компанії-постачальника вирішило звернутися до «ТіСіЕмГруп Інтернешнл». Клієнт зауважив, що юристам слід утримати компанію-боржника від бажання ліквідувати білоруську юридичнуособу, адже кредитор розраховує наподальшу роботу саме з нею у зв’язку з особливостями оподаткування.

Ознайомившись із деталями справи, юристи «ТіСіЕм Груп Украї на» провели зустріч із представниками обох компаній та запропонували боржникові допомогти з реєстрацією всіх необхідних документів відповідно до вимог ЄС. Адже, як повідомив клієнт, саме затримка реєстраційних дій перешкоджала здійсненню оплати з рахунків голландської компанії та успішному розв’язанню конфлікту. Як з’ясувалося, нові бенефіціари компанії-боржника зробили майже все необхідне, але під час реєстрації не надали для перевірки звітні документи, які б підтверджували заборгованість білоруської компанії перед постачальником. Свої дії вони намагалися виправдати побоюваннями щодо неможливої участі нідерландської юридичної особи у програмі ЄС із банківського кредитування. Адже стан фінансової звітності новопридбаної білоруської компанії був украй незадовільним, а її борги не хотіли офіційно включати до сукупного боргового навантаження холдингу.

«Дійсно, після переведення активів бенефіціарам було б легше ліквідувати білоруське підприємство, аніж включати його борги до сукупного балансу свого холдингу. Перед нашою командою постало завдання не лише стягнути заборгованість на користь клієнта, алей допомогти компанії-боржнику втриматися на білоруському ринку»

– згадує старший юрист Євген Шамраєнко

Наступним кроком стали перемовини з керівництвом компанії-боржника стосовно вивчення її поточної фінансової звітності та вимог щодо кредитування. Визначивши фінансовий поріг, який не перевіряється банком для дотримання положень кредитного договору, юристи зрозуміли, що він надто низький для вдалої реструктуризації заборгованості, принаймні на один рік. Усвідомлюючи, що за таких умов строки дуже затягнуться, юристи «ТіСіЕм Груп Україна» знайшли правильне рішення. Голландській компаніїборжнику було представлено план реструктуризації, що передбачав часткові виплати зі щомісячного обігу компанії, які не перевищували поріг перевірки банком. Водночас керівництву білоруської компанії-боржника було запропоновано отримати кредит від банку, що поза юрисдикцією ЄС. Отож, діючи за таким планом та після детальних тристоронніх перемовин між юристами, представниками банку й боржника, було досягнуто домовленості про надання кредитування, що дозволило збільшити сукупну суму щомісячних виплат заборгованості. Відповідно, питання ліквідації білоруської юридичноїособи «відпало» після отримання нової кредитної лінії від локального банку. Після того як контрагент почав виконувати план реструктуризації, перемовники «ТіСіЕм Груп Україна» запропонували керівництву компанії-боржника надати Європейському банку відомості про часткове погашення заборгованості.

Такі дії допомогли компанії переконати свого нового кредитора в максимально раціональному використанні поточних фінансових активів та в можливості більше фективної реструктуризації заборгованості. Після внутрішніх перемовин між компанією-боржником та Європейським банком, на основі підготовлених юристами «ТіСіЕм ГрупУкраїна» документів про дотримання платіжної дисципліни банк погодився підняти фінансовий поріг і надати додатковий кредитний ліміт для поступових виплат за планом реструктуризації боргу холдингу.

«Зрештою, юридична допомога у питанні про фінансування компанії-боржника не лише допомогла їй швидко сплатити заборгованість, а й зберегти партнерські відносини для подальшої плідної співпраці»

 

– підсумовує Роман Семенець