Як провести реструктуризацію заборгованості попри перешкоди з боку судової влади?

24.12.2021 0 Comments

Кілька місяців тому команда «ТіСіЕм Груп Україна» розпочала роботу над дуже непростим проектом. Суть справи полягала в реструктуризації заборгованості відомого грузинського дистриб’ютора перед виробником пасажирського автотранспорту.

Складність справи полягала в тому, що дебітор був залучений до тривалого процесу банкрутства, а діяльність дистриб’ютора обтяжена за всіма напрямами: рахунки підприємства арештовано, продукцію конфісковано, компанія мала борг перед податковою службою та державним фондом.

Інтереси автовиробника-гіганта урозв’язанні спору з грузинською компанією, що виник через брак оплатиза поставку транспортних засобів вартістю майже у півмільйона доларів США, представляли партнер «ТіСіЕмГруп Україна» Денис Копій, радник Богдан Іващук та молодший юрист Артем Кухарський. У подібній ситуації практично всі юридичні компанії запропонували б своїм клієнтам надати кредиторські вимоги й чекати, коли представники грузинської Феміди ухвалять рішення щодо справи.

Як показує практика, такі дії є безрезультатними та аж ніяк не сприяють швидкому поверненню коштів. Першочергово представники «ТіСіЕм Груп Україна» зробили все необхідне для отримання максимуму інформації про боржника та провласників компанії. Проаналізувавши отримані дані та дослідивши діяльність керівництва підприємства, юристи розпочали переговори з керуючим процесу банкрутства.

Але останній не бажав шукати альтернативні способи розв’язання проблеми,а наполягав на передбаченій законом процедурі врегулювання спору. З огляду на такі обставини було ухвалено рішення залучитися підтримкою держави для прискорення процесу повернення коштів клієнту.

Проте провладні структури відмовлялися від співпраці попри вагомі аргументи, представлені нашими юристами, щодо нагальності й важливості справи, а також попри озвучені застереження про негативні наслідки для економіки, репутації країни та сектору діяльності боржника. Зазначимо, що раніше було встановлено факт про те, що особа, яка фігурувала у справі як засновник дистриб’юторської компанії, була причетною до створення й іншого підприємства, яке здійснювало продаж великих об’ємів техніки та стабільно збільшувало свій дохід.

З огляду на вищезазначені обставини було обрано іншу тактику. Юристам «ТіСіЕм Груп Україна» вдалося налагодити зв’язок із бенефіціаром компаній та провести переговори стосовно повернення заборгованості. Але зазначимо, що процес був затяжним, оскільки боржник відмовлявся шукати шляхи подолання проблеми й виконувати зобов’язання, заявляючи про обмеження своєї відповідальності згідно з чинним законодавством.

Зрештою факти про причетність бенефіціара до компанії-близнюка, а також поступки кредитора у вигляді невеликої знижки сприяли досягненню домовленостей про виплату заборгованості з рахунків іншого підприємства, що належало боржникові.

Такі рішення дали змогу знайти альтернативний та вигідний для всіх сторін варіант розв’язання спору. Навіть більше, готувати й подавати до суду документи про виконання грошових зобов’язань боржником уже не було необхідності. Завдяки чітко визначеній та розробленій стратегії переговорів, юристи «ТіСіЕм Груп Україна» переконали боржника підписати угоду про переуступку боргу на його активну компанію.

Протягом тижня договір було доопрацьовано, а його фінальний варіант відправлено на підписання обома сторонами. У підсумку, постачальник автобусів отримав першу оплатуза місяць після оформлення всіх необхідних документів. Партнерські відносини й співпраця були відновлені. Представники кредитора залишилися задоволені таким результатом переговорного процесу, адже досягнуті домовленості значно заощадили час і кошти компанії.

 

«Звичайно, для будь-якого замовника такого виду послуг важливий насамперед результат. Проте варто зазначити, що за цим успіхом стояла тяжка робота юристів, які прискіпливо та глибоко аналізували фінансову документацію, понад 150 годин займалися пошуком та отриманням інформації, провели більше 100 годин переговорів, надіслали 77 листів, що були індивідуально підготовлені та надіслані разом із необхідними документами боржнику і всім сторонам, причетним до цієї справи. Саме завдяки такій відданості страві та увазі до деталей наша команда завжди розв’язує проблеми своїх клієнтів»,

 

– підсумовує Богдан Іващук.