Як не втратити свої гроші у разі поставки неякісної продукції?

22.12.2021 0 Comments
Старший юрист Максим Кононенко, радник Богдан Іващук разом із партнером «ТіСіЕм Груп Україна» Дмитром Голопапою успішно реалізували складний проект досудового стягнення заборгованості.
У партнерстві з китайським офісом «ТіСіЕм Груп Інтернешнл» були представлені інтереси провідного постачальника хімічної продукції CHONGQING PANGS CHEM CO., LTD. Імпортером, який не виконав свої зобов’язання, стала компанія АТ «Онікс груп» – відомий дистриб’ютор зазначеної продукції. Типова ситуація для сучасного бізнесу: постачальник відправив товар покупцеві на умовах часткової передоплати, але замовник, отримавши вантаж, не виконав свої грошові зобов’язання у передбачений термін.
Як завжди, роботу над проектом було розпочато з ґрунтовного інформаційного пошуку всіх даних щодо компанії-боржника. Таким чином вдалося підтвердити активність підприємства та брак судових проваджень проти нього, а також, що найважливіше, знайти реальні контакти керівництва. На підставі отриманих відомостей клієнтові було відправлено інформаційний звіт стосовно боржника, його бенефіціарів та афілійованих осіб.
Аналізуючи торгові документи й висновки експертиз, ми припустили, що ймовірною причиною несплати може слугувати якість поставленої продукції. Саме це підтвердилося під час перших переговорів із директором компанії-боржника. Він акцентував увагу на тому, що продукція повинна повністю відповідати заявленим умовам. Також директор зауважив, що навіть у разі незначних відхилень від встановлених критеріїв компанія вже не зможе випустити цей товар на профільний ринок країни. Водночас представники китайського постачальника заперечували будь-які претензії зі свого боку.
Провівши почергово переговори з відповідальними особами обох сторін, стало зрозуміло, що партнери співпрацюють не один рік і виконують свої договірні зобов’язання належним чином. Навіть більше, вони зацікавлені у подальшій співпраці. Отже, їм було запропоновано провести тристоронню медіацію, щоб знайти шляхи взаємовигідного вирішення цього спору.
Після кількох годин суперечок і взаємних претензій вдалося дійти консенсусу в цьому питанні. Спільним рішенням стало проведення незалежної експертизи поставленої продукції. Також були досягнуті домовленості про те, що контрагенти погодяться з результатами експертизи та не будуть їх оскаржувати. Згідно з отриманими висновками, частина товару насправді не відповідала заявленим вимогам.
Метою вже наступної зустрічі був пошук рішення, яке задовольнило б інтереси обох сторін. Виходом із ситуації стало надання дисконту, сума якого була узгоджена під час останнього раунду переговорів.
Отже, юристи «ТіСіЕм Груп Україна» супроводжували процес складання додаткової угоди та узгодження найбільш важливих її пунктів. Варто зазначити, що таким для обох сторін було уникнення податкового навантаження стосовно дисконтованої суми. Таким чином, всі вимоги контрагентів вдалося задовольнити, а документ було підписано. В результаті покупець провів оплату зазначеної суми, а спір було успішно вирішено.

 

 

«Наша команда завжди дотримується принципу:

«Допомагати кредиторам без шкоди для боржників».

Нашим пріоритетом є успішна реалізація будь-якого проекту»,

– підсумовує Максим Кононенко.